O Filmu

Svět dobrodružství a mystérií se otevírá v příběhu Jeremiáše Kroka, který se vydává po tajemné stopě. Ta ho zavede na nejrůznější místa, na kterých bude muset uplatnit své znalosti, schopnosti a v neposlední řadě sílu. Jeremiáše i vás čekají krásné dívky, zapeklité šifry, souboje a dobrodružství na hranici reality a fantazie. Všem hráčům v této partii jde totiž o mocný magický artefakt, který v nepovolaných rukou může světu přinést zkázu. Je tedy na Jeremiášovi, aby se postavil všem nástrahám a protivníkům a získal odvahu stát se strážcem legendy...

V hlavních rolích:

fotka Jeremiáš Krok ... Filip Tomsa
Narozen 20. 4. 1984 v Mladé Boleslavi. Vystudoval Pražskou Konzervatoř na hudebně-dramatický obor, kde roku 2006 zakončil studium absolutoriem. Hraje v Městském divadle v Mladé Boleslavi a hostuje v Divadle na Vinohradech. Mezi jeho koníčky patří sportovní střelba, přístrojové potápění, jízda na koni, horolezectví, lyžování, parašutismus, šerm, jízda na motorce (je držitelem ŘP všech skupin + kapitánské zkoušky) a mnoho dalšího. Na divadle jste ho mohli vidět ve hrách Smrt Hippodamie (Národní divadlo), Strýčkův sen (Divadlo Konzervatoře), Tomáš Becket (Divadlo na Vinohradech), Příběh koně (Městské divadlo Mladá Boleslav), Jistě, pane ministře (Divadlo na Vinohradech), Hello, Dolly! (Městské divadlo Mladá Boleslav) nebo Lásky hra osudná (Divadlo na Vinohradech).
Role vytvořil v těchto filmech a seriálech: Vůně vanilky (režie: Jiří Strach), Children of Dune (režie: Greg Yaitanes), Dobrá čtvrť (režie: Karel Smyczek), Poslední sezóna (režie: Hynek Bočan), Ordinace v Růžové zahradě (režie: Ján Sebechlebský), Kvaska (režie: Mirjam Landa), Zdivočelá země (režie: Hynek Bočan), Tatínkova holčička (režie: Petr Slavík) nebo Princezna Zívalka (režie: Ondřej Kepka).
fotka Andrea Strážnická ... Nerissa Buštová
Nerissa Buštová se narodila 7. 7. 1986. Vystudovala Gymnazium Oty Pavla v Praze-Radotíně a právě získala titul Bc. na Policejní akademii ČR, kde pokračuje v magisterském studiu "Policejní management a kriminalistika".
Hrála 6 let na klavír v ZUŠ, rok a půl se věnuje fotomodelingu, je brankářkou týmu "Systémová chyba" v ženské amatérské futsalové lize. Mezi její záliby patří studium cizích jazyků ( v roce 2006 vysílala 3 týdny anglicky ve švýcarském rádiu), historie, cestování. Jejím snem je stát se herečkou a role Andrey Strážnické je její první příležitostí.
fotka Mojmír Krok ... Petr Tomek
Petr Tomek se narodil v roce 1971. Veterán amatérského a nezávislého filmu. Působil u společnosti Jehlanfilm, kde vytvořil řadu rolí a pracoval na řadě filmů. U Ducháček Movies se objevil v hlavní roli ve filmové povídce Psychoanalýza (režie: Filip Coufal), v hororu Marihuana (režie: Pavel Žďárek) a vytvořil roli Daliho ve Hře na vraha (režie: Pavel Žďárek). Pro úplnost je třeba dodat, že se objevuje nejenom před kamerou, ale i za ní. Od roku 2002 organizuje filmový festival Vysněná zem a je spoluzakladatelem Underfilmu. Tím se také stal aktivním propagátorem českého nezávislého filmu. Poslední roky také spolupracuje s celou řadou nezávislých filmových společností a podílí se na vzniku řady snímků. Mezi jeho koníčky patří věda, psaní, focení nebo práce s grafikou.
fotka Daniel Zyrkovský ... Otomar Klodner
Narozen v roce 1964. Muž mnoha zájmů a schopností. 25 let se věnuje magii a kouzlení. Je členem magického klubu Praha i členem Českého magického svazu. Kouzlit začal ve svých 12 letech. Je také frontmanem (zpěv a kytara) kapel Terra Ignota a Otomar Klodner and his amigos. Věří v UFO, chuť mořských plodů a lásku na třetí pohled. Ve volných chvílích, kdy nečaruje, píše básničky nebo maluje, popř. se věnuje herectví. Naposledy si střihl roli v muzikálu Gorth.
fotka Tibor "Řezník" Jelínek ... Jaroslav Kasal
Jaroslav „Jařek“ Kasal – narozen 24.9.1976 v Praze, je nejčastěji znám pod přezdívkami Jařek, Kasi, Lobo, případně je označován také jako Pan Vega. Už od dětství inklinuje k nerozumným zájmům a koníčkům. Uvést lze například motorky, bojová umění, posilovnu, programování, 3D grafiku, potápění, skákání padákem atd. Povoláním je IT novinář a také je spolumajitelem společnosti GALI-3D, s.r.o. V roce 1997 hrál zlého válečníka kapitána Daggarda (Legenda princů z Mortiany II). U filmu vytvářel i počítačové efekty. Později si zahrál ve filmech společnosti Ducháček Movies (Hra na vraha I a II, Noční hra a další). Vytvořil i sérii jedenácti krátkých filmů o svérázném agentovi, kterého lze jen s velkou dávkou optimismu považovat za kladnou postavu (Bastard Vega). Rovněž v rámci společnosti Ducháček Movies produkoval i první amatérský 3D fantasy film na světě (Válečník bez srdce 3D).
fotka Petr Veselý ... Jan Doležel
Narozen jednoho podzimního dne léta páně 1980. Studoval matematiku a informatiku, nedávno promoval na elektrotechnické fakultě a v intelektuálních kruzích se zove inženýr. Baví ho ledasco - programování, umělá inteligence, novinařina, psaní, grafika, film i hraní (neboť kdo si hraje nezlobí!). Občas si odskočí od techniky odpočinout i k humanitním oborům.
V současné době se živí vývojem a správou databázových a internetových aplikací.
S chutí si zahrál ve snímcích Tím to nekončí, Dámská jízda nebo Hra na vraha II. Občas se mu podaří fušovat do práce expertům na filmové efekty. Herec a moderátor mnoha tváří, který zkrátka dělá, co ho baví...
fotka slečna Tichá ... Kateřina Veckerová
Narodila se v červnu 1983 v Praze. Absolvovala Obchodní akademii, obor zahraniční obchod a poté Vyšší odbornou školu Hereckou v Praze, obor činoherní herectví a moderování. Divadelnímu účinkování se věnuje od svých 12ti let, kdy si ji do svého divadelního souboru vybral režisér a nyní dokumentarista a profesor FAMU Martin Ryšavý. V poslední době jste ji mohli vidět v divadle Rokoko, kde hrála v představení Ústa Micka Jaggera (režie Ondřej Zajíc) a v divadle ABC v představení Anna Karenina pod režijní taktovkou Petera Gábora. Také účinkovala v několika nezávislých filmech a reklamách. Kromě hraní se věnuje také dabingu. Zpívá, stepuje, šermuje a dělala akrobacii.
fotka komisař Horák ... Václav Pohl
Narozen roku 1949 v Praze. Absolvent SPŠ elektrotechnické (1969) a VŠ (1981). Pracuje jako technik bezpečnostních zařízení. Je ženatý a má 3 děti.

Námět a produkce:

Radek Císař
Pavel Žďárek

Casting:

Pavel Žďárek

Masky:

fotka Lenka Bártová
Romana Skalická

Hlavní kameraman:

fotka Pavel Žďárek
Narozen v dubnu 1977. Vystudoval Obchodní akademii. Pracoval jako obchodní referent, novinář nebo marketingový specialista. Dlouhá léta se věnuje literární tvorbě a komponování hudby i její aktivní prezentaci. Posledních sedm let se zaměřuje na filmovou tvorbu. Jako odborný poradce pracoval na filmu Vratné lahve (režie: Jan Svěrák). Napsal a režíroval snímky Hra na vraha, Marihuana, Red Sky a další. Podílel se na námětu ke Strážci legendy, stará se u něj o produkci a stojí za kamerou. Relaxuje sportem, na který teď nemá vůbec čas, sledováním dobrých filmů (převážně hororů, sci-fi a fantasy) a poslechem hudby.

Kostýmy:

fotka Zuzana Špirochová
Narozena v březnu. Vystudovala Střední uměleckou školu textilních řemesel, obor navrhování a modelování oděvů . V lednu 2004 vyhrála soutěž pro Sebel Organisation s.r.o., za nejlepší oděvní kreaci v kategorii COCKTAIL DRESS. Probojovala se do finále soutěže Green Design pořádané v rámci mezinárodního veletrhu Styl a Kabo v Brně 2005 a Módny tvorca roka 2005 v rámci akce Trenčín město módy. Její modely se účastnily řady přehlídek. Má na svědomí kostýmy k muzikálu Gorth a její šaty dostala k narozeninám během své loňské návštěvy v Praze zpěvačka Christina Aguilera.

Záznam zvuku:

fotka Jan Vošahlík

Scénář, hudba a režie:

fotka Radek Císař
Narozen v Praze roku 1980. Na přelomu let 1995 - 1996 začíná experimentovat s elektronickou hudbou. Později se k audio nahrávkám přidávájí i obrazové. Prvním ucelenějším dílem byl pocitový dokument o podzimu roku 2003. Následuje setkání s Pavlem Žďárkem, a spolu pak zakládají reklamní agenturu Leviathan. Je také členem nezávislé filmové společnosti Ducháček Movies, kde nejen filmy produkuje a natáčí (Gorth), ale občas také hraje (Red Sky). Od roku 2004 si plní sen v projektu AMLoR (A Momentary Lapse of Reason), což je obrazové ztvárnění výše uvedeného alba kapely Pink Floyd, kde klade především důraz na splynutí hudby a snových obrazů, které nosí v hlavě od prvního okamžiku, kdy slyšel toto album. Jako člen štábu se účastnil natáčení filmu Hannibal Rising. I nadále se však snaží, aby jeho díla byla silným hudebním a obrazovým zážitkem.